Чому і кому потрібно оптимізувати контент

Пошукові системи вводять багато інновацій, проте оптимізація контенту — стабільна вимога для гарного ранжування сайту. Пишете ви для себе чи для когось — збирати семантику та оптимізувати контент необхідно для всіх. Контент — не тільки тексти, а й картинки, відео, різні блоки. 

Що означає оптимізувати контент?

Написати те, що Google захоче показати, як найбільш релевантну відповідь користувачам. Перше, що для цього необхідно, — правильно зібрати семантику. Не завжди замовник дає список необхідних ключових слів. Не завжди ці слова підібрані правильно. 

Чим особливий збір ключових слів у 2020 році

В 2020 році всі оптимізатори особливо наголошують на тому, що контент повинен бути експертним.

Але основне завдання кожного речення на сайті — підштовхнути відвідувача до певної дії. Тобто добре, якщо ви розбираєтесь в темі, на яку пишете. Але ще краще, якщо після вашого тексту людина купить товар чи залишить свої контактні дані.  

Це означає, що важливо обирати ключові слова, які найточніше опишуть потребу людини. Наприклад, такий запит швидше приведе до купівлі, ніж запит “купити телефон”. 

купить мобильный телефон xiaomi redmi not5a киев 

До речі, ключові слова, які ви обираєте для певної сторінки, мають переслідувати конкретну ціль (лише одну). Тобто якщо ви пишете текст для категорії обручок для заручин, то краще написати про асортимент на сайті, ніж про те, як правильно вибрати розмір.

Якщо бажаєте написати статтю для тематичного блогу «TEXT-унік», відкрийте "Запрошення".

Платні програми для збору ключових запитів

Найбільш популярні в Україні, Росії — Serpstat, Key Collector.

Перший інструмент дорогий і його купівля не завжди виправдана. Другий інструмент купувати вигідніше, тому що ви платите лише один раз — за ліцензію. 

Для поверхневого збору семантики можна використовувати також безкоштовні сервіси. Наприклад, https://keywordtool.io/ru/google. Якщо ви ведете свій блог, цього інструмента буде достатньо.

Як збирати ключові слова без платних програм

Збір семантики для сайту можна виконати безкоштовно. Є декілька ефективних способів.

Пошук

  • Відкриваєте браузер, вводите ключову фразу: товар, послугу чи просто тему, про яку збираєтесь писати.

Візьмемо знову для прикладу сторінку категорії телефонів. Вводимо в пошук “купити телефон” та дивимось на підказки. Там вже йдуть уточнення по бренду, місцю купівлі і т.д. Отже, в статті варто згадати назви брендів: “хуавей”, “мейзу”, “ксиоми”. А також написати, наприклад: “Телефон бу можна купити і на олх, але хто вам поверне кошти, якщо девайс зламається на третій день користування?”. 

 подсказки поиска по запросу

  • З підказок можна зрозуміти, що ці фрази частіше шукають російською мовою.

Тобто, якщо на вашому сайті є дві мови, і ви не можете визначитись, на яку краще орієнтуватись, то відповідь зрозуміла буде з підказок. На жаль, контент українською не користується таким попитом, як написання текстів російською. 

  • Варто враховувати регіон — звідки ви шукаєте, мову вашого браузера, і те, якою мовою ви шукаєте частіше — результати будуть різними.

Є сенс збирати підказки і з Google, Yandex. Якщо далі ви натиснете на “купити телефон самсунг”, то отримаєте підказки для написання оптимізованого контенту під категорії телефонів Самсунг. 

збір підказок для семантики

Advego, Miratext та інші

Також  інформацію для своїх сайтів можна витягувати з програм перевірки текстів.

Вводите в пошук цікаву вам фразу — і отримуєте список сайтів, які потрапили на першу сторінку видачі. Переходите на кожну сторінку, берете текст і вставляєте, наприклад, в Адвего “seo-аналіз тексту”. Дивитесь на слова, які використовують в текстах найчастіше, а також на розмір тексту. Ці дані допоможуть визначити оптимальний для вас розмір статті, а також список обов’язкових слів.

Якщо ви навчитесь самостійно складати завдання, то зможете обходитись без ТЗ seo-спеціаліста. Знатимете точно, як принести замовнику максимальну користь і зможете підняти цінник на послуги копірайтера

Залишати слова з помилками чи виправляти

Впадаєте в ступор, коли вам надсилають семантику з помилками?

Ви можете переконати замовника, що варто виправити помилки. Або переконатись, що треба вписати слова так, як вам дали. Щоб перевірити, введіть слово в пошук. Якщо пошукова система пропонує виправити, то слово треба виправити. Якщо ж не пропонує, то слово можна вжити з помилкою. Бо так його шукають користувачі. 

Що можна додатково запропонувати клієнту

  • Заповнити title, description.

Це також варто робити на основі аналізу видачі пошукової системи. Для заповнення тегів слід використовувати зібрані раніше ключові слова. 

  • FAQ.

Збір особливих питань для цих блоків найпростіше зробити за допомогою Serpstat, але сервіс платний. Якщо нема можливості використати додаткові інструменти, введіть в пошук свій запит + по черзі слова: “як", "який", "коли", "де", "чому“ і т.д. Які саме слова краще використати, залежить від вашої теми. 

  • Оптимізуйте зображення.

Заповнюйте alt для зображень, які добавляєте в статтю. Використовуйте для цього ключовики. 

  • Використовуйте ключові слова в URL.

Не бійтеся давати рекомендації замовнику щодо оптимізації url. Особливо, якщо бачите, що посилання — набір незрозумілих символів. 

  • Якщо ведете блог, не забувайте додавати посилання на інші статті свого сайту. 

Звичайно, навчитись збирати семантику — не так просто і не так швидко. Але ж потрібно з чогось починати, правильно?

P.S. Якщо ви чудово розбираєтесь в якійсь темі, не бійтесь пропонувати свої послуги веб-студіям, наприклад, Galaxy-it.net. Це хороша можливість стати фрілансером для постійного замовника!