В сьогоденних реаліях, коли роль чоловіків у суспільстві нівелюється, здебільшого, ними ж самими, жінки активно і впевнено переймають лідерство у багатьох галузях і несуть відповідальність за країну, сім’ю, дітей. І це стало нормою. Молоді жінки і дівчата, можливо, і не усвідомлюють, що спочатку 8 Березня був не днем квітів і привітань, а символом боротьби за рівні права жінок і чоловіків.

Особисто для мене, як, мабуть, і для всіх жінок, котрі народилися і виросли в СРСР, 8 Березня – це пам’ятні спогади ще зі шкільних років. Звичку вітати однокласниць з 8 Березня прищеплювали нашим хлопчикам перша вчителька, а згодом і класна керівниця. 

Хлопці «виставляли» нас, дівчат, з класу і кожній на парту розкладали якусь сувенірну дрібничку і квітку. Можливо, хлопцям, було по-дитячому ніяково, але жіноче свято вони сприймали, як чоловічий обов’язок. Нам, дівчаткам, безперечно, було приємно. Ми почувалися святково.

Сучасне жіноцтво зодягнуте у сорочки та штани. Ми намагаємось бути сильними, іноді навіть брутальними, щоб довести собі і всьому світові: я – жінка і мені все по плечу! Але які б не були погляди чи національність тих, хто започаткував березневе свято, вони просто були ЖІНКАМИ.

Мабуть, недаремно  цей день припадає на початок весни, коли хочеться струснути  всі залишки «зимової сплячки», поніжитись у лагідних променях сонця, вдихнути життєдайний ковток майбутнього, розправити плечі і сповнитись абсолютної впевненості, що попереду – усе тільки найкраще! Адже кожна з нас в душі вразлива, мрійлива, іноді тонкосльоза, зі своїми злетами і падіннями, «тараканами» і захцянками. 

Читайте також мініатюру: "Кімнатний перець з мого дитинства"

Жінка може дуууууже багато. З кожною весною вона оновлюється і наповнюється енергією життя, щедро випромінюючи її у світ. Так задумав Творець.

Ось тому, милі жінки, любімо себе. Дозволяймо собі святкувати день свого єства. Так чудово, що це вихідний. Отже, є можливість провести його, як душі заманеться: комусь сходити на каву з подругами чи коханим, комусь у пледику, з горнятком, за книжкою…Бо це – наш день! І головне – вчімося приймати вітання, подарунки, увагу. 

А що наші галантні і мужні чоловіки? Будьте терплячі до жіночих примх і слабкостей. Кожна ваша усмішка, дружня участь, турбота і любов нам надзвичайно важливі. Будьте щедрими на квіти і поцілунки, особливо у наш жіночий день 8 Березня. Памятайте: «Хто віддає – той завжди отримує». І навіть більше 😊